Home / Oferta / Zasłony / Zasłony tkaninowe

Zasłony tkaninowe

Od naszych gustów zależy, czy wybierzemy np. samą firanę. Taka forma dekoracji okna pozwoli nam na uzyskanie większej ilości światła w domu. Wykorzystanie przejrzystych woali umożliwi też optyczne rozświetlenie wnętrza. Zwróćmy także uwagę na to, co jest za oknem. Jeżeli mieszkamy w domu i mamy duże okna, z których roztacza się piękna panorama na ogród bądź las, to same firany są idealnym rozwiązaniem. Ale nie zapominajmy o tym, że taka aranżacja w najmniejszym stopniu chronić nas będzie przed nadmiarem słońca.


Zasłony spełniają funkcje praktyczne przyciemniając nasze pomieszczenia. Ich największą zaletą jest to, że zwłaszcza w mieszkaniach, dają poczucie prywatności i komfortu. W wysokich pomieszczeniach, np. w starych kamienicach, możemy pozwolić sobie na za długie zasłony artystycznie spiętrzone na podłodze, co z pewnością doda naszym czterem kątom szyku. To także metoda na poprawienie proporcji okna, długa zasłona optycznie je wydłuży.

Zasłona może być zawieszona w następujący sposób:

    za pomocą kół lub tuneli do karniszy tradycyjnych
    za pomocą taśm Wave do specjalnych szyn
    za pomocą taśmy marszczącej za pomocą żabek, agrafek
    za pomocą haczyków Microflex® do szyn KS i karniszy

Rozwiązaniem najczęściej spotykanym i sprawdzającym się w wielu wnętrzach jest połączenie firan z zasłonami. Taka aranżacja pozwoli nadać bądź podkreślić niezwykły charakter pomieszczenia. Dobierając firany i zasłony, pamiętajmy o zasadzie wzajemnego ich zharmonizowania. Jeśli zasłony są wzorzyste, to firany powinny być gładkie i odwrotnie, do barwnych zasłon wybierajmy firany jasne lub w tej samej tonacji co zasłony. Właściwie dobrane tkaniny dekoracyjne mogą odmienić nasze wnętrze nie do poznania. Odpowiednio dopasowane firany czy zasłony przyniosą wspaniały efekt, którego nie powstydziłby się żaden znany projektant wnętrz.

Zasłony tkaninowe - realizacje


 

Astron Design - Nowoczesne Aranżacje Okien
Zapraszamy: pon.-pt. 09.00- 17.00; sob. 10.00-14.00
Home | O firmie | Oferta | Kontakt |
    
 


Największy wybór tkanin i materiałów na zasłony okienne i firany. Szeroka gama kolorów, wzorów i deseni spośród taknin na zasłony gwarantująca elegancki, modny i gustwony wystrój okna.

Zasłony tkaninowe, zasłony materiałowe, firany, materiały na firany, zasłony na okna, firany na okna, zasłony
 
Projekt i wykonanie: Studio reklamy ADGRAPE